Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 17.02.2006, sygn. PP/443-245/05/AZ-11596, Drugi Śląski Urząd Skarbowy w Bielsku-Białej, sygn. PP/443-245/05/AZ-11596

Czy podlegają opodatkowaniu przekazane uczestnikom szkolenia próbki produktu w najmniejszych opakowaniach wersji handlowej?

Pytanie podatnika

Z opisu stanu faktycznego zawartego w przedmiotowym piśmie wynika, że Spółka z o.o. jest przedsiębiorstwem handlowo-produkcyjnym, prowadzącym sprzedaż kleju oraz fug do płytek ceramicznych. W ramach działań marketingowych prowadzonych celem utrzymania i rozszerzenia rynków zbytu, Spółka organizuje m. in. pokazy informacyjno - techniczne o produktach dla wykonawców (firmy budowlane, architekci), którzy używają lub mogą używać produktów będących przedmiotem sprzedaży Spółki. Uczestnikom szkolenia Spółka przekazuje próbki produktów w najmniejszych opakowaniach wersji handlowej (klej w opakowaniach 15-sto lub 25-cio kilogramowych w zależności od gatunku, a fuga w opakowaniach 2 lub 5-cio kilogramowych). Jednocześnie Spółka stwierdza, iż nie jest zainteresowana rozwiązaniem podanym w art. 7 ust.3 i 4 ustawy o VAT w zakresie tzw. "prezentów o małej wartości", gdyż uciążliwość prowadzenia ewidencji przekracza korzyści w zakresie podatku VAT uzyskane z tego tytułu. Spółka zwraca się z pytaniem, czy czynności te należy opodatkować podatkiem VAT na podstawie przepisów art. 7 ust. 2 i 3 ustawy o VAT. Zdaniem Spółki przekazanie próbek swoich produktów związane jest z prowadzoną działalnością, zatem nie ma obowiązku naliczania podatku należnego VAT od tych czynności.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00