Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 03.11.2005, sygn. PP/443-13/05, Urząd Skarbowy w Opatowie, sygn. PP/443-13/05

Czy usługi reportersko-dziennikarskie są zwolnione przedmiotowo z podatku VAT ? Jeżeli nie to czy podatnik jest uprawniony do odliczenia podatku naliczonego stosownie do art. 86 ust. 1 w zwiazku z art. 88 ust. 1 pkt. 2 ustawy VAT ?

Pytanie podatnika

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Opatowie działając na podstawie art. 14a § 1 oraz § 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (tj. Dz. U. z 2005 r. Nr 8, poz. 60 ze zm.) po rozpatrzeniu wniosku z dnia 27.09.2005 r. (data wpływu: 03.10.2005 r.) w sprawie udzielenia interpretacji co do zakresu i sposobu zastosowania prawa podatkowego w zakresie podatku od towarów i usług: stwierdza, iż przedstawione we wniosku stanowisko w części dotyczącej korzystania ze zwolnienia przedmiotowego z podatku VAT usług sklasyfikowanych pod symbolem PKWiU 92.40.10-00.00 "Usługi świadczone przez agencje informacyjne" jest nieprawidłowe, natomiast w części dotyczącej możliwości odliczania podatku naliczonego stosownie do art. 86 ust. 1 w związku z art. 88 ust. 1 pkt 2 ustawy VAT jest prawidłowe.

W ramach prowadzonej działalności podatniczka świadczy na rzecz spółki produkującej i/lub emitującej programy telewizyjne usługi reportersko - dziennikarskie w zakresie opracowania dzieła stanowiącego reportaże, felietony, sprawozdania i komentarze dziennikarskie obejmujące m.in. opracowanie merytoryczne wszelkich potrzebnych materiałów i/lub prowadzenie na wizji audycji telewizyjnych, układ (tzn. wybór i zestawienie materiałów informacyjnych w ramach audycji telewizyjnych), opracowywanie dostarczonych materiałów informacyjnych oraz decydowanie o ostatecznej treści i formie wizji i/lub fonii audycji telewizyjnych.W szczególności, w ramach powyższego zakresu czynności podatniczka:- przygotowuje opracowania obejmujące propozycje zakresu i propozycje dotyczące sposobu prowadzenia audycji telewizyjnej oraz przygotowuje dokumentację do tych audycji,- samodzielnie przygotowuje materiał filmowy (np. za pomocą ukrytej kamery) lub współpracuje z realizatorem obrazu i dźwięku i innymi osobami przy przygotowaniu materiału filmowego (przedstawienie zdobytych informacji w formie wywiadu, reportażu lub komentarza reporterskiego, itp.),- samodzielnie edytuje nagrany materiał filmowy w celu dostosowania go do wymogów spółki lub czyni to we współpracy z realizatorami obrazu i dźwięku i innymi osobami,- bada tematykę , która ma być przedmiotem danego materiału reporterskiego; zdobywa spisuje, weryfikuje i kompiluje informacje oraz opracowuje kwestie, które mogą być wykorzystane w trakcie programu oraz opracowuje propozycję sposobu prowadzenia programu,- może przygotowywać konspekty (tzn. dokumenty na podstawie, którego przygotowywany jest reportaż zawierającego wskazania na temat lokalizacji zdjęć, opisu akcji i proponowanych wątków rozmowy oraz układu realizacji materiału i zdjęć) do materiałów zewnętrznych i reportaży do powyższych audycji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00