Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego z dnia 21.03.2005, sygn. 1473/78/WD/423/32/05/ES, Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu, sygn. 1473/78/WD/423/32/05/ES

Czy ta wartość wynagrodzeń, która nie jest wypłacana bezpośrednio pracownikowi, tylko potrącana w formie składek ZUS i zaliczek na podatek dochodowy będzie stanowiła koszt uzyskania przychodów w miesiącu dokonania wypłaty pracownikowi, niezależnie od miesiąca dokonania wpłat na rachunek ZUS oraz właściwego urzędu skarbowego?

Pytanie podatnika

POSTANOWIENIE

Na podstawie art. 14a § 1 i 4 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2005r. Nr 8, póz. 60) po rozpatrzeniu wniosku Sp. z o.o. z miesiąca lutego 2005r. o udzielenie pisemnej interpretacji dotyczącej zaliczania do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu dokonywania wypłaty wynagrodzenia pracownikowi (zleceniobiorcy, usługodawcy) tej części wynagrodzenia, która nie jest bezpośrednio wypłacana pracownikowi tj. potrąconych składek na ZUS i zaliczek na podatek dochodowy, Naczelnik Trzeciego Mazowieckiego Urzędu Skarbowego w Radomiu stwierdza, że stanowisko wnioskodawcy podane we wniosku jest prawidłowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00