Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2024-04-24

Każdy powinien widzieć z okna trzy drzewa

W kwestiach klimatu nie można działać doraźnie, tylko długoterminowo. Działania miejskie polegają na wieloletniej strategii i przeciwdziałaniu negatywnym skutkom zmiany klimatu oraz zmniejszaniu naszego wpływu na środowisko – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji

Pięć lat temu Gdynia uchwaliła Miejski plan adaptacji do zmian klimatu do roku 2030. Na czym on polega?

 

 

To dokument zawierający diagnozę oraz opisujący całokształt działań miasta mających na celu ograniczenie naszego wpływu na pogarszanie się sytuacji klimatycznej. To również plan, który wskazuje, jak powinniśmy się dostosować do zachodzących zmian. Zawarte są w nim informacje na temat działań, które zostaną podjęte w Gdyni do 2030 r., aby zmniejszyć negatywny wpływ na klimat, czyli zmniejszyć emisje gazów cieplarnianych, i jakie działania zrealizować, aby kryzys klimatyczny był mniej odczuwalny.

Z jakimi wyzwaniami mierzy się Gdynia?

Największym wyzwaniem w Gdyni są i będą porywiste wiatry oraz nagłe, ulewne deszcze. Już dziś borykamy się z sytuacjami, gdy przez pięć tygodni panuje susza, a potem przez kolejne dwa dni spada bardzo dużo deszczu, z którym nie radzi sobie ani natura, ani kanalizacja deszczowa. Poza tym będziemy doświadczać fal upałów w mieście, a w perspektywie najbliższych dekad będzie się podnosił poziom morza, grożąc zalaniami od tej strony.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00