Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

TEMATY:
TEMATY:
Data publikacji: 2021-11-22

Przeszkody dla rozwoju CSR

Występuje dużo niejasności w interpretacji przepisów dotyczących np. wolontariatu pracowniczego, darowizn czy rozliczania usług pro bono

Uregulowanie w prawie wolontariatu pracowniczego, zaktualizowanie przepisów dotyczących darowizn czy wprowadzenie do postępowań przetargowych kryterium zaangażowania w działalność prospołeczną - to niektóre postulaty dotyczące usunięcia barier utrudniających prospołeczną działalność firm.

Rekomendacje te wynikają z raportu z konsultacji przeprowadzonych w połowie roku przez Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe, UN Global Compact Network Poland, Kantar Polska oraz kancelarię Dentons. Uczestniczyli w nim przedstawiciele biznesu i organizacji pozarządowych.

Diagnoza

Skąd ta inicjatywa? Jak mówi Anna Korzeniewska, założycielka międzynarodowego think tanku Social Impact Alliance for Central & Eastern Europe, celem jej organizacji jest doprowadzenie do tego, by zaangażowanie społeczne firm było strategiczne i długofalowe. A w efekcie realnie przyczyniało się do rozwiązywania problemów społecznych, z którymi mierzy się region Europy Środkowo-Wschodniej, w tym Polska.

- Badania potwierdzają, że następuje wzrost oczekiwań konsumentów dotyczących społecznego zaangażowania firm. Już 47 proc. Polaków jest skłonnych zapłacić więcej za usługi i produkty firm odpowiedzialnych społecznie - akcentuje.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00