Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 31 lipca 2023 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.269.2023.1.BK

WIS USŁUGA – wykonanie tatuażu przez Wnioskodawcę.

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 lit. a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2022 r., poz. 2651, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r., poz. 931, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 16 czerwca 2023 r. (data wpływu 26 czerwca 2023 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – wykonanie tatuażu przez Wnioskodawcę

Opis usługi: Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą w ramach której prowadzi salon tatuażu. W ramach tej działalności Wnioskodawca wykonuje tatuaże samodzielnie jako twórca w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Wnioskodawca wykonuje na zlecenie klienta trwały wzór na jego skórze.

Tatuaże wykonywane przez Wnioskodawcę są przejawem działalności twórczej, mają indywidualny charakter. Każdy wykonywany przez Wnioskodawcą tatuaż cechują doniosłe różnice w porównaniu z uprzednio wytworzonymi tatuażami (produktami intelektualnymi). Tatuaże nie są i nie będą kopią istniejącego, ogólnodostępnego wzoru, a ich wykonanie nie będzie się sprowadzać do mechanicznego odwzorowania wzoru. W umowie pisemnej Wnioskodawca udziela klientowi zlecającemu wykonanie tatuażu niewyłącznej licencji do majątkowych praw autorskich do wykonanego na ciele klienta tatuażu (utworu) na użytek niekomercyjny, na czas nieokreślony, na nieograniczonym terytorium, na następujących polach eksploatacji: na cele publikacji tatuażu w mediach społecznościowych oraz innych mediach dostępnych na rynku. Za wykonanie usługi i udzielenie licencji do majątkowego prawa autorskiego Wnioskodawca otrzymuje wynagrodzenie - honorarium, w kwocie ustalonej indywidualnie z każdym klientem. Jak wynika z umowy – tatuaż będzie posiadał indywidualny charakter i będzie stanowił utwór w rozumieniu art. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00