Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 17 listopada 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.608.2022.3.JKU

1. Czy działalność w ramach prac rozwojowych prowadzoną przez Spółkę może być uznana za działalność badawczo-rozwojową, o której mowa w art. 4a pkt 26 u.p.d.o.p, w związku z czym Wnioskodawca może opodatkować dochody (straty) uzyskane ze sprzedaży produktów, w których cenie sprzedaży zostało uwzględnione kwalifikowane prawo własności intelektualnej stawką preferencyjną na podstawie art. 24d u.p.d.o.p? 2. Czy zasadne jest zakwalifikowanie całego dochodu (straty) ze sprzedaży produktów odpowiadających wynalazkowi chronionemu jako dochodu (straty) z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej, który po przemnożeniu przez wskaźnik nexus będzie stanowił kwalifikowany dochód podlegający opodatkowaniu preferencyjną stawką podatku dochodowego od osób prawnych, o której mowa w treści przepisu art. 24d u.p.d.o.p.? 3. W przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 2, czy Spółka do ustalenia dochodu kwalifikowanego z Patentu uwzględnionego w cenie sprzedaży produktu powinna zastosować metody cen transferowych wskazane w art. 11d u.p.d.o.p.?

Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, w części nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest w części prawidłowe, w części nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

5 sierpnia 2022 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie preferencji IP BOX.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 października 2022 r. oraz z 4 listopada 2022 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca (dalej również: „Spółka”) jest podatnikiem podlegającym nieograniczonemu opodatkowaniu w Polsce. Wnioskodawca jest producentem i dystrybutorem żywności. Spółka jest podmiotem uprawnionym z patentu na wynalazek (…) (dalej: „Patent”). Wynalazek będący przedmiotem Patentu został wytworzony we własnym zakresie w ramach działalności badawczo-rozwojowej Wnioskodawcy. Decyzja potwierdzająca udzielenie Spółce Patentu została wydana przez Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej w 2022 r. z okresem ochrony rozpoczynającym się od roku 2019. Spółka będzie ponosić koszty związane z ochroną patentową, które zagwarantują kontynuację okresu ochrony wynalazku. Spółka prowadzi działalność badawczo-rozwojową. Działalność ta jest związana zarówno z cechami oferowanych produktów, jak i z procesem produkcyjnym. Działalność jest prowadzona w sposób twórczy, systematyczny i zorganizowany przy użyciu określonego personelu oraz zaplecza sprzętowego, a ponadto jest ukierunkowana na zwiększenie zasobów posiadanej wiedzy oraz wykorzystanie jej do tworzenia nowych zastosowań. W ramach realizacji projektów własnych powstają wersje testowe, demonstracyjne nowych produktów, które po osiągnięciu założonych funkcjonalności i pozytywnych wyników analizy trendów rynkowych zostają skomercjalizowane oraz dołączone do oferty Spółki. W trakcie prac nad projektami własnymi tworzone są również nowe rozwiązania, które są następnie wdrażane do procesów produkcyjnych, celem ich udoskonalenia, a także udoskonalenia oferowanych produktów. Prowadzone systematycznie prace opierają się na istniejącej wiedzy, uzyskanej w wyniku działalności badawczo-rozwojowej, doświadczeniach praktycznych, mają na celu stworzenie nowych produktów, wprowadzeniu innowacyjnych rozwiązań produkcji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00