Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 31 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.584.2022.1.AW

Czy zgodnie z opisem stanu faktycznego, na podstawie art. 5 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodem podatkowym Wnioskodawcy będzie kwota wynikająca z wystawionych w danym miesiącu dowodów sprzedaży (faktur/paragonów) na rzecz klientów, pomniejszona o wynagrodzenie należne innym członkom Konsorcjum wynikające z wystawionych przez nich faktur bądź not księgowych.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 sierpnia lipca 2022 r. wpłynął za pośrednictwem platformy e-PUAP Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ustalenia, czy zgodnie z opisem stanu faktycznego, na podstawie art. 5 ust. 1 i 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, przychodem podatkowym Wnioskodawcy będzie kwota wynikająca z wystawionych w danym miesiącu dowodów sprzedaży (faktur/paragonów) na rzecz klientów, pomniejszona o wynagrodzenie należne innym członkom Konsorcjum wynikające z wystawionych przez nich faktur bądź not księgowych.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i wybrał opodatkowanie na podstawie art. 28j ustawy (Ryczałt od dochodów spółek). Wnioskodawca jest zarejestrowanym, czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Wnioskodawca zamierza zawrzeć Umowę Konsorcjum (umowę wspólnego przedsięwzięcia), w ramach której to umowy spółka M. Sp. z o.o. będzie Liderem konsorcjum oraz będzie realizować sprzedaż towarów. Drugim członkiem Umowy Konsorcjum będzie podmiot powiązany w myśl art. 28c CIT. Możliwym jest, iż w ramach rozwoju biznesu, może dochodzić do przystąpienia nowych podmiotów do Konsorcjum, co zostanie uwzględnione w aneksowanej Umowie Konsorcjum.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00