Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.367.2022.2.WR

Opodatkowanie na terytorium kraju dostawy używanych zegarków. Opodatkowanie tej dostawy VAT marżą.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

Państwa wniosek z 5 maja 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania opisanej we wniosku transakcji VAT-marżą oraz niepodlegania opodatkowaniu na terytorium kraju, wpłynął 7 lipca 2022 r.

Wniosek został uzupełniony pismem z 4 października 2022 r. (data wpływu: 7 października 2022 r.), które stanowiło odpowiedź na wezwanie z 27 września 2022 r., znak: 0111-KDIB3-3.4012.367.2022.1.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego:

Wnioskodawca to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – podatnik polski - objęty nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w Polsce. Wspólnikami są obywatele Włoch. Wspólnik większościowy niebędący członkiem zarządu, cyklicznie dokonywał zakupu od osób fizycznych w Niemczech używane zegarki, często na targach w […], zawsze za gotówkę. Części zakupu dokonywał we własnym imieniu i następnie sprzedawał te zegarki spółce, a części zakupu dokonywał wprost w imieniu spółki – na podstawie pełnomocnictwa od Prezesa za środki spółki. Żaden z zakupionych zegarków nie pochodził od przedsiębiorcy. Wszystkie zegarki kupiono od osób nie będących podatnikami podatku od wartości dodanej. Zegarki po targach przewoził ów wspólnik do Polski, a Prezes zarządu wysyłał je do swojego odbiorcy we Włoszech – spółki […]. Ponieważ przedmiot dostawy z Polski do Włoch to towary używane, zgodnie z art. 13 ust. 8 ustawy o podatku od towarów i usług nie stosowało się do nich przepisów o wewnątrzwspólnotowej dostawie towarów. Część towaru do Włoch została wywieziona przez Spółkę korzystając z pomocy wspólnika, a część została przesłana kurierem z Polski do Włoch. Spółka posiada dokumenty zakupowe z Niemiec oraz wystawiała faktury VAT marża podatnikowi z Włoch.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00