Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 13 października 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.436.2022.2.AWY

Brak obowiązku dokonania korekty w rozumieniu art. 91 ust. 9 ustawy w związku z nabyciem zespołu składników majątkowych, który nie stanowi przedsiębiorstwa ani zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko nieprawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 sierpnia 2022 r. wpłynął Pana wniosek z 28 lipca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązku dokonania korekty w rozumieniu art. 91 ust. 9 ustawy w związku z nabyciem zespołu składników majątkowych.

Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 września 2022 r. (wpływ 12 września 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca od 1 czerwca 2022 r. prowadzi działalność gospodarczą pod firmą „A”.

Przedmiotem przeważającej działalności gospodarczej jest przygotowanie terenu pod budowę (43.12.Z). W zamierzeniu Wnioskodawcy prowadzona przez niego działalność gospodarcza ma stanowić kontynuację działalności prowadzonej przez matkę Wnioskodawcy – H.B. pod firmą „B”, która została zawieszona od 1 lipca 2022 r.

Wnioskodawca oraz jego matka planują zawrzeć umowę darowizny, której przedmiotem będzie nieodpłatne przeniesienie na Wnioskodawcę zorganizowanej części przedsiębiorstwa prowadzonego przez Panią H.B.

Zarówno Wnioskodawca jak i jego matka są czynnymi podatnikami podatku od towarów i usług.

Działalność matki Wnioskodawcy do czasu jej zawieszenia polegała na świadczeniu usług składających się na szeroko pojęte prace ziemne (kopanie rowów, przygotowanie terenu pod budowę itd.) przy wykorzystaniu koparko-ładowarki. Przy realizacji tych usług celem dojazdu do klientów lub miejsc realizacji usług korzystała z samochodu oraz motocykla. Zarówno koparko-ładowarka, samochód osobowy jak i motocykl stanowią środki trwałe przedsiębiorstwa matki Wnioskodawcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00