Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 czerwca 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.146.2022.1.JO

Opodatkowanie dostawy towarów w ramach transakcji łańcuchowej.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

29 marca 2022 r. wpłynął Państwa wniosek z 24 marca 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy opodatkowania dostawy towarów w ramach transakcji łańcuchowej.

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

A. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: Wnioskodawca, A. Sp. z o.o. lub Spółka polska) jest podatnikiem VAT czynnym zarejestrowanym do celów podatku VAT w Polsce. Wnioskodawca A. Sp. z o.o. jest producentem instalacji grzewczych i wodnych.

W ramach sprzedaży towarów, Spółka polska będzie stroną transakcji łańcuchowych, tj. transakcji, w ramach których kilka podmiotów dokonuje dostawy tego samego towaru w ten sposób, że pierwszy z nich wydaje towar bezpośrednio ostatniemu w kolejności nabywcy. W realizowanych przez Spółkę transakcjach łańcuchowych, co do zasady wystąpią 3 podmioty. W każdym przypadku Wnioskodawca pełni rolę pierwszego podmiotu w łańcuchu tj. podmiotu, od którego towar wysyłany jest bezpośrednio do finalnego nabywcy. Drugim podmiotem w łańcuchu jest spółka córka Wnioskodawcy – B. GMBh posiadający siedzibę w Niemczech (dalej: B. GMBh lub spółka niemiecka), zarejestrowana na potrzeby VAT w Niemczech, niezarejestrowana na potrzeby VAT w Polsce. Ostatnim podmiotem w łańcuchu jest natomiast podmiot z Niemiec, który posługuje się niemieckim numerem VAT. W ramach opisywanego modelu realizacji sprzedaży towarów, transakcje dokonywane pomiędzy Spółką polską a drugim podmiotem w łańcuchu, realizowane będą w oparciu o reguły INCOTERMS 2020 DAP do wskazanego przez spółkę niemiecką miejsca przeznaczenia (do finalnego nabywcy).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00