Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.18.2021.2.JS

opodatkowanie produkcji glikolu, gliceryny, nikotyny, aromatów oraz ich mieszanin w składzie podatkowym jako podwykonawca

INTERPRETACJA INNDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 29 stycznia 2021 r. (data wpływu 4 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania produkcji glikolu, gliceryny, nikotyny, aromatów oraz ich mieszanin w składzie podatkowym jako podwykonawca, w części dotyczącej pytania oznaczonego we wniosku nr 1 – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 4 lutego 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie opodatkowania produkcji glikolu, gliceryny, nikotyny, aromatów oraz ich mieszanin w składzie podatkowym jako podwykonawca.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca, tj. Spółka pod firmą (…) wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez (…) prowadzi działalność gospodarczą m.in. w zakresie produkcji wyrobów chemicznych, gdzie indziej niesklasyfikowanych (…).

W ramach prowadzonej działalności gospodarczej Spółka do 30 czerwca 2020 r. zajmowała się m.in. produkcją płynów do papierosów elektronicznych, konfekcjonowaniem (przepakowaniem w mniejsze opakowania) gliceryny, glikolu i nikotyny, produkcją aromatów o bliżej niesklasyfikowanym przeznaczeniu (mogą one być wykorzystane zarówno jako aromaty spożywcze, aromaty do kominków, etc.), a także produkcją tzw. baz z przeznaczeniem do wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu.

Zgodnie z dotychczas przyjętą nomenklaturą, za płyn do papierosów elektronicznych należy uznać: roztwór przeznaczony do wykorzystania w papierosach elektronicznych, zarówno z nikotyną, jak i bez nikotyny, w tym bazę do tego roztworu zawierającą glikol lub glicerynę. Zatem katalog płynów do papierosów elektronicznych jest katalogiem otwartym, a kryterium warunkującym uznanie danego roztworu za płyn do papierosów elektronicznych jest wyłącznie wskazanie przez producenta lub podmiot wprowadzający towar na rynek, iż produkt jest przeznaczony do wykorzystania w papierosach elektronicznych. Z kolei za bazy należy uznać mieszaniny z glikolem i gliceryną, które mogą być wykorzystywane w wielu branżach. Występują również bazy nikotynowe – Spółka może je produkować w stężeniu nie większym niż 18 mg nikotyny w mieszaninie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00