Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 kwietnia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.68.2022.2.NK

Możliwość korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy w związku z wytwarzaniem biżuterii z kamieni szlachetnych i półszlachetnych oraz zawierającej drobinki/proszek z bursztynu.

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

18 lutego 2022 r. wpłynął Pani wniosek z 18 lutego 2022 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy możliwości korzystania ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy w związku z wytwarzaniem biżuterii z kamieni szlachetnych i półszlachetnych oraz zawierającej drobinki/proszek z bursztynu. Uzupełniła go Pani  – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 marca 2022 r. (wpływ 29 marca 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Chciałaby Pani upewnić się, czy będzie mogła korzystać ze zwolnienia na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy, w sytuacji, gdy przedmiotem Pani działalności będzie wytwarzanie biżuterii z kamieni szlachetnych i półszlachetnych i bursztynu.

Obecnie prowadzi Pani działalność niezarejestrowaną i Pani dochody miesięczne nie przekraczają 1000 zł (roczne są niższe niż 200.000 zł). W działalności korzysta Pani tylko z wyrobów syntetycznych, nie zawierają one złota, srebra ani platyny. Do oferty chciałaby Pani wprowadzić oczka do biżuterii z kamieni szlachetnych, półszlachetnych oraz bursztyn. Wszystkie te produkty kupowane są w sklepach z półfabrykatami do wyrobu biżuterii, a bursztyn w nadmorskich miejscowościach (kruszony bursztyn).

Nie jest Pani jubilerem ani rzemieślnikiem i nie prowadzi Pani takiej działalności. Robi Pani biżuterię hobbystycznie – nie ma Pani żadnego wykształcenia w tej dziedzinie.

W wyszukiwarce znalazła Pani już dokładnie takie samo pytanie: 600016/I, które było rozpatrzone – tutaj wnioskodawczyni jest zwolniona z płacenia VAT. Jedyna różnica w Pani przypadku to wprowadzenie oprócz kamieni – bursztynu. Ma Pani wątpliwości, czy również w takim wypadku, tworząc syntetyczną biżuterię zawierającą kamienie albo bursztyn, będzie Pani zwolniona z płacenia podatku VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00