Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18 lutego 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.633.2021.2.KK

Wskazanie, czy nabycie towarów stanowi import czy wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

2 grudnia 2021 r. wpłynął Państwa wniosek z 2 grudnia 2021 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w zakresie wskazania, czy nabycie towarów stanowi import czy wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.

Uzupełnili go Państwo pismem z 28 stycznia 2022 r. (wpływ 28 stycznia 2022 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Spółka „A” z ograniczoną odpowiedzialnością (zwana dalej Wnioskodawcą) jest podatnikiem VAT czynnym, zarejestrowanym do celów VAT w Polsce.

Spółka w ramach prowadzonej działalności jest producentem paneli grzewczych oraz projektantem systemów grzewczych. W ramach realizowanej produkcji Wnioskodawca zakupił materiał od brytyjskiej spółki „B” LTD w marcu 2021 r., a następnie w kolejnych miesiącach 2021 r. miało miejsce 8 dostaw.

„B” LTD jest zidentyfikowany dla potrzeb VAT w Wielkiej Brytanii. „B” LTD nie jest zarejestrowany dla celów VAT na terenie Unii Europejskiej. „B” LTD zamówiło materiały będące przedmiotem dostawy dla „A” u producenta austriackiego „C” GMBH. Materiały trafiły bezpośrednio do Wnioskodawcy z terytorium Austrii. Na dokumencie dostawy (packing list) adres dostawy został określony jako adres firmy brytyjskiej, a warunki dostawy (INCOTERMS 2020) jako FCA (FREE CARRIER – formuła, w której sprzedający wypełnia ciążące na nim obowiązki wynikające z dostawy w momencie przekazania gotowych do eksportu towarów osobie nominowanej przez kupującego, np. kurierowi w określonym czasie i miejscu. Jeśli kupujący nie określi czasu i miejsca, przywilej ten spoczywa na sprzedającym) w miejscu załadunku. Transportu dokonywało kilka podmiotów polskich. Były one finansowane przez firmę brytyjską. Międzynarodowy list przewozowy (CMR) wskazuje jako nadawcę dostawy firmę austriacką, załadunek materiałów w miejscu siedziby producenta ((...)).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00