Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 14 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1.4011.741.2021.2.MN

W zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%.

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

27 września 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania uzyskiwanych przychodów z tytułu świadczonych usług w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych według stawki 5,5%. Wniosek został uzupełniony 28 grudnia 2021 r. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Wnioskodawca planuje podjąć działalność gospodarczą polegającą na zakładaniu stolarki budowlanej, a to w związku z planowaną współpracą z podmiotami prowadzącymi hotele lub podobnego rodzaju placówki, głównie na terenie innych niż Polska krajów Unii Europejskiej. W szczególności działalność ta będzie polegać na montażu na stałe mebli w pokojach hotelowych, które będą trwale połączone z podłożem czy też ścianami takiego pokoju, nie będzie możliwe ich odłączenie bez demontażu oraz bez zniszczenia lub znacznego uszkodzenia zarówno samego mebla, jak i tej powierzchni, do której został on uprzednio przytwierdzony. Meble będą dostarczane do hotelu już jako gotowe szafki, a zadaniem Wnioskodawcy będzie ich przykręcenie do ścian, następnie tzw. blendowanie, tj. uszczelnianie wolnej przestrzeni między meblem a powierzchnią (ścianą lub sufitem) w taki sposób, żeby nie było szpar. Podobnie rzecz ma się przedstawiać w przypadku łóżek, których tzw. wezgłowia (część górna łóżka, gdzie ma z założenia znajdować się głowa leżącego w nim klienta hotelu) mają być montowane do ścian na stałe. Finalnie w tychże meblach elektrycy zamontują gniazdka, wyłączniki itp. osprzęt, w przygotowanych już przez wytwórcę tych mebli otworach. Z racji przepisów prawnych obowiązujących na terenie UE, nakładających określone wymogi m.in. bezpieczeństwa związane z wyposażeniem pokoi hotelowych, każdy zamontowany przez Wnioskodawcę mebel musi być tak solidnie przymocowany do ściany w pokoju hotelowym, żeby typowy klient nie mógł go samodzielnie zdemontować czy też na siebie zrzucić. Po upływie okresu gwarancji (ok. 5 lat) podmioty prowadzące hotel zlecają przeważnie wymianę mebli, które z racji zużycia, zniszczenia czy choćby mało estetycznego wyglądu są demontowane i wyrzucane w całości oraz tym samym niewykorzystywane w innych pomieszczeniach, ani nieodsprzedawane.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00