Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 25 listopada 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.845.2021.2.PS

Skutki podatkowe zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego - jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za cesję umowy i niestosowania ograniczeń w zaliczeniu ww. wydatku do kosztów uzyskania przychodów.

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 22 września 2021 r. (data wpływu 28 września 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego:

    jest prawidłowe – w części dotyczącej jednorazowego zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów opłaty za cesję umowy,

    jest nieprawidłowe – w części dotyczącej niestosowania ograniczeń w zaliczeniu ww. wydatku do kosztów uzyskania przychodów.

UZASADNIENIE

28 września 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych od osób fizycznych zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy cesji leasingu operacyjnego.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą. Wnioskodawca zajmuje się świadczeniem usług w zakresie pozyskiwania i obsługi kontrahentów. Jest polskim rezydentem podatkowym, podlegającym opodatkowaniu od całości swoich dochodów w Polsce.

Wnioskodawca rozpoczął wykorzystywanie samochodu osobowego w ramach zawartej umowy leasingu operacyjnego. Leasingodawca jest podatnikiem, którego przedmiotem działalności jest m.in. świadczenie usług leasingu operacyjnego. Przed zawarciem umowy przez Wnioskodawcę samochód będący jej przedmiotem był użytkowany w ramach umowy leasingu przez innego leasingobiorcę.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00