Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 21 września 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-2.4012.534.2021.1.MŻA

prawo do skorygowania na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy podstawy opodatkowania oraz podatku należnego oraz potwierdzenie czy zatwierdzenie przez sąd układu przewidującego odroczone terminy zapłaty nieuregulowanych należności ma wpływ na zastosowanie ulgi na złe długi

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r. poz. 1540 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 lipca 2021 r. (data wpływu 21 lipca 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

- prawa do skorygowania na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy podstawy opodatkowania oraz podatku należnego - jest prawidłowe;

- potwierdzenia czy zatwierdzenie przez sąd układu przewidującego odroczone terminy zapłaty nieuregulowanych należności ma wpływ na zastosowanie ulgi na złe długi - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

21 lipca 2021 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do skorygowania na podstawie art. 89a ust. 1 ustawy podstawy opodatkowania oraz podatku należnego i potwierdzenia czy zatwierdzenie przez sąd układu przewidującego odroczone terminy zapłaty nieuregulowanych należności ma wpływ na zastosowanie ulgi na złe długi.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca wykonuje w ramach swojej działalności gospodarczej czynności montażu, wynajmu, demontażu, transportu rusztowań służących do remontów lub budowy budynków i innych obiektów budowlanych, a także remontów lub produkcji statków i innych konstrukcji.

Jeden z nabywców usług Wnioskodawcy (dalej zwany „Dłużnikiem”), będący zarejestrowanym podatnikiem VAT czynnym, 1 kwietnia 2021 r. rozpoczął postępowanie o zatwierdzenie układu prowadzonego w oparciu o przepisy ustawy z 15 maja 2015 r. Prawo restrukturyzacyjne (Dz. U. 2015 r. poz. 978 ze zm.) ze zmianami wynikającymi z ustawy z 19 czerwca 2020 r. o dopłatach do oprocentowania kredytów bankowych udzielanych przedsiębiorcom dotkniętym skutkami COVID-19 oraz o uproszczonym postępowaniu o zatwierdzenie układu w związku z wystąpieniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 1086). Postępowanie ma charakter częściowy, a zawarty układ obejmie wszystkie wierzytelności ponad kwotę (…) zł oraz nie obejmie wierzytelności z tytułu odszkodowań, gwarancji, rękojmi oraz roszczeń określonych w art. 150 ust. 2 Prawa restrukturyzacyjnego, przysługujących lub mogących przysługiwać podmiotom, które zamówiły u Dłużnika wykonanie gotowych do użytku statków i konstrukcji specjalistycznych - niezależnie od ich wysokości.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00