Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 lipca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.112.2021.2.AS

korekta przychodów i określenie momentu powstania przychodu po zawarciu aneksu do umowy ochrony mienia

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 kwietnia 2021 r. (data wpływu 21 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • momentu ujęcia korekty przychodów w przypadku wystawienia przez Wnioskodawcę faktur korygujących wystawionych do faktur pierwotnych zwiększających wynagrodzenie z tytułu świadczenia usług ochrony, w związku z podpisaniem aneksów do umów o świadczenie usług ochrony, poczynając od początku danego roku – jest prawidłowe,
  • określenia momentu powstania przychodu z tytułu płatnej jednorazowo powiększonej kwoty wynagrodzenia, w związku z podpisaniem aneksu do umowy o świadczenie usług ochrony po rozpoczęciu danego roku, w miesiącu podpisania aneksu do umowy o świadczenie usług ochrony – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

21 kwietnia 2021 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie korekty przychodów i określenia momentu powstania przychodu po zawarciu aneksu do umowy ochrony mienia.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe.

Sp. z o.o. (dalej zwana: Wnioskodawcą) jest czynnym podatnikiem VAT. Przedmiotem działalności gospodarczej Wnioskodawcy jest świadczenie szeroko pojętych usług ochrony. W szczególności, jest to ochrona obiektów i mienia. Klientami Wnioskodawcy są zarówno przedsiębiorcy (podatnicy VAT), jak również konsumenci, tj. osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Podstawę prawną świadczonych usług stanowią stosowne umowy. Są to zarówno umowy zawierane na czas nieokreślony, jak również na czas określony. Umowy regulują prawa i obowiązki stron, a w szczególności wynagrodzenie Wnioskodawcy z tytułu świadczonych usług. Wynagrodzenie kalkulowane jest w oparciu o stawkę naliczaną za godzinę pracy pracownika albo jest określone w stałej kwocie oraz powiększane o kwotę podatku od towarów i usług. Co do zasady, wynagrodzenie jest naliczane w systemie miesięcznym, tj. właściwa faktura VAT jest wystawiana w miesiącu następującym po miesiącu, w którym była wykonywana usługa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00