Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 29 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.206.2021.1.KOM

uznanie dostawy Towaru w łańcuchu dostaw pomiędzy Kontrahentem a Spółką za dostawę krajową opodatkowaną w Polsce stawką podstawową, a pomiędzy Kontrahentem i Odbiorcą za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (dostawę ruchomą) opodatkowaną stawką 0% VAT

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 31 marca 2021 r. (data wpływu 6 kwietnia 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy Towaru w łańcuchu dostaw pomiędzy Kontrahentem a Spółką za dostawę krajową opodatkowaną w Polsce stawką podstawową, a pomiędzy Kontrahentem i Odbiorcą za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (dostawę ruchomą) opodatkowaną stawką 0% VAT - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 6 kwietnia 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania dostawy Towaru w łańcuchu dostaw pomiędzy Kontrahentem a Spółką za dostawę krajową opodatkowaną w Polsce stawką podstawową, a pomiędzy Kontrahentem i Odbiorcą za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów (dostawę ruchomą) opodatkowaną stawką 0% VAT.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

[…] sp. z o.o. [dalej: Spółka lub Wnioskodawca] jest spółką utworzoną zgodnie z polskim prawem oraz będącą zarejestrowanym podatnikiem podatku VAT w Polsce. Spółka planuje w Polsce rejestrację dla celów również unijnego VAT (dla transakcji unijnych).

Ze względu na istniejące warunki rynkowe i zdobyte kontakty biznesowe Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej planuje sprzedawać złom [dalej: Towar] do polskiego odbiorcy złomu posługującego się rejestracją dla celów podatku VAT w Polsce - polskim numerem VAT [dalej: Kontrahent].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00