Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 21 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.51.2021.1.SP

zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wydatków w dniu ich poniesienia na nabywanie jednostek VCU/CER

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a i art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Spółki przedstawione we wniosku z dnia 2 lutego 2021 r. (data wpływu 18 lutego 2021 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków w dniu ich poniesienia na nabywanie jednostek VCU/CER– jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 lutego 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków w dniu ich poniesienia na nabywanie jednostek VCU/CER.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny i zdarzenie przyszłe

A. („Bank”, „Wnioskodawca”) jest bankiem działającym w formie spółki akcyjnej, z siedzibą na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzącym działalność bankową w oparciu o przepisy ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tj. Dz.U. z 2020 r. poz. 1896 ze zm.). Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym i podlega w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu zgodnie z art. 3 ust. 1 ustawy o CIT.

Wnioskodawca zajmuje się świadczeniem usług bankowych, w ramach których oferuje swoim klientom różne produkty bankowe od prowadzenia rachunków bankowych po usługi doradcze, związane z obsługiwaniem transakcji zagranicznych oraz inne. W związku z prowadzoną przez Bank działalnością nabywa on usługi i produkty nieodłącznie związane z tą działalnością takie jak m.in. energia elektryczna, bilety samolotowe, przejazdy samochodowe, które w znacznym stopniu wpływają na wielkość śladu węglowego Banku. Przez ślad węglowy (ang. carbon footprint) rozumie się sumę emisji dwutlenku węgla (którego wzrost w ziemskiej atmosferze spowodował wzrost temperatury zwany globalnym ociepleniem), wynikającą bezpośrednio lub pośrednio z działalności/aktywności danego podmiotu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00