Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

TEMATY:
TEMATY:

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 3 stycznia 2022 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.311.2021.1.NS

WIS Usługa - wymiana hydrantu w przypadku awarii.

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2021 r., poz. 1540, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r., poz. 685, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 5 października 2021 r. (data wpływu 12 października 2021 r.), uzupełnionego pismem z dnia 30 listopada 2021 r. (data wpływu 7 grudnia 2021 r.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa – wymiana hydrantu w przypadku awarii na wewnętrznej sieci wodociągowej zleceniodawcy.

Opis usługi:

Spółka świadczy usługę polegającą na wymianie hydrantu w przypadku awarii (hydrant znajduje się na terenie wewnętrznej sieci wodociągowej za wodomierzem głównym spółki wodociągowej). Zleceniodawca otrzymuje od Spółki kosztorys. Po jego akceptacji pracownicy Spółki przystępują do prac. Usługa ma związek z prowadzoną działalnością Spółki. Prace polegają na:

1.    Po zgłoszeniu awarii przez firmę zewnętrzną - zgłoszenie telefoniczne - zostają wysłani pracownicy z Działu Technicznego Spółki w celu dokonania sprawdzenia hydrantu, określeniu zakresu prac, sporządzony zostaje na tej podstawie kosztorys.

2.    Etapy pracy:

-     następuje oznakowanie terenu i ogrodzenie terenu wokół miejsca awarii, pracownicy przystępują do wykonania wykopu celem odkrycia miejsca awarii, wymiana hydrantu polega na odkręceniu śrub na kolanie stopowym, do którego zamontowany jest hydrant, następuje wyjęcie uszkodzonego hydrantu z wykopu, kolejnym etapem jest montaż nowego hydrantu do kolana stopowego, sprawdzenie szczelności połączenia, zasypanie wykopu, zagęszczenie gruntu oraz uporządkowanie terenu do stanu sprzed awarii - odtworzenie nawierzchni.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00