Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2021 nr 31 str. 1
Wersja aktualna od 2021-01-30
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2021 nr 31 str. 1
Wersja aktualna od 2021-01-30
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE RADY (UE) 2021/90

z dnia 28 stycznia 2021 r.

ustalające uprawnienia do połowów na rok 2021 w odniesieniu do niektórych stad ryb i grup stad ryb, mające zastosowanie w Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym

RADA UNII EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, w szczególności jego art. 43 ust. 3,

uwzględniając wniosek Komisji Europejskiej,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1)

Art. 43 ust. 3 Traktatu stanowi, że Rada, na wniosek Komisji, ma przyjąć środki dotyczące ustalania i przydziału uprawnień do połowów.

(2)

Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1380/2013 (1) zawiera wymóg przyjęcia środków ochronnych z uwzględnieniem dostępnych opinii naukowych, technicznych i ekonomicznych, w tym, w odpowiednich przypadkach, sprawozdań przygotowanych przez Komitet Naukowo-Techniczny i Ekonomiczny ds. Rybołówstwa (STECF).

(3)

Rada zobowiązana jest do przyjęcia środków dotyczących ustalenia i przydziału uprawnień do połowów, w tym - w stosownych przypadkach - określonych warunków funkcjonalnie z nimi związanych. Zgodnie z art. 16 ust. 4 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013 uprawnienia do połowów należy ustalać zgodnie z celami wspólnej polityki rybołówstwa (WPRyb) określonymi w art. 2 ust. 2 tego rozporządzenia. Art. 16 ust. 1 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013 stanowi, że uprawnienia do połowów przydziela się państwom członkowskim w taki sposób, by zapewnić względną stabilność działalności połowowej dla każdego państwa członkowskiego i w odniesieniu do każdego stada lub rodzaju rybołówstwa.

(4)

Art. 16 ust. 4 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013 stanowi, że w odniesieniu do stad objętych poszczególnymi planami wieloletnimi uprawnienia do połowów mają być ustalane zgodnie z zasadami określonymi w tych planach.

(5)

Plan wieloletni połowów eksploatujących stada denne w zachodniej części Morza Śródziemnego został ustanowiony rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1022 (2) i wszedł w życie w dniu 16 lipca 2019 r. Zgodnie z art. 4 ust. 1 tego rozporządzenia uprawnienia do połowów w odniesieniu do stad wymienionych w art. 1 tego rozporządzenia należy ustalić z myślą o osiągnięciu śmiertelności połowowej na poziomie maksymalnego podtrzymywalnego połowu (MSY) w sposób progresywny i stopniowy w miarę możliwości do 2020 r. i do dnia 1 stycznia 2025 r. Uprawnienia do połowów należy wyrazić jako maksymalny dopuszczalny nakład połowowy i ustalić zgodnie z systemem nakładu połowowego określonym w art. 7 tego rozporządzenia.

(6)

STECF stwierdził, że w celu osiągnięcia celów w zakresie MSY w odniesieniu do stad ryb w zachodniej części Morza Śródziemnego potrzebne są szybkie działania i rzeczywiste zmniejszenie śmiertelności połowowej. W 2021 r. maksymalny dopuszczalny nakład połowowy powinien zatem zostać zmniejszony o 7,5% w stosunku do poziomu odniesienia, odjęte od maksymalnego dopuszczalnego nakładu połowowego ustanowionego na 2020 r. rozporządzeniem Rady (UE) 2019/2236 (3).

(7)

Na 42. dorocznym posiedzeniu w 2018 r. Generalna Komisja ds. Rybołówstwa Morza Śródziemnego (GFCM) przyjęła zalecenie GFCM/42/2018/1 wieloletniego planu zarządzania połowami węgorza europejskiego w Morzu Śródziemnym, które ustanowiło środki zarządzania dotyczące węgorza europejskiego (Anguilla anguilla) w Morzu Śródziemnym (podobszary geograficzne GFCM 1-27). Środki te obejmują limity połowowe lub limity nakładu i coroczny okres zamknięcia wynoszący kolejne trzy miesiące, który każde państwo członkowskie powinno zdefiniować zgodnie z celami w zakresie ochrony określonymi w rozporządzeniu Rady (WE) nr 1100/2007 (4), swoim krajowym planem lub planami zarządzania węgorzem oraz modelami czasowej migracji węgorza w danym państwie członkowskim. W przypadku gdy przed wejściem w życie tego zalecenia obowiązywały krajowe plany zarządzania skutkujące zmniejszeniem nakładu połowowego lub połowów o co najmniej 30 %, nie należy przekraczać już ustanowionych i wdrożonych limitów połowowych lub limitów nakładu połowowego. Zamknięcie powinno mieć zastosowanie do wszystkich wód morskich Morza Śródziemnego, a także wód słonawych, takich jak estuaria, laguny przybrzeżne i wody przejściowe, zgodnie z tym zaleceniem. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(8)

Na 42. dorocznym posiedzeniu w 2018 r. GFCM przyjęła również zalecenie GFCM/42/2018/8 w sprawie kolejnych środków nadzwyczajnych w odniesieniu do stad małych ryb pelagicznych na lata 2019, 2020 i 2021 w Morzu Adriatyckim (podobszary geograficzne GFCM 17 i 18). Środki te należy wprowadzić do prawa Unii. Maksymalne limity połowowe są ustalane wyłącznie na jeden rok oraz bez uszczerbku dla wszelkich innych środków przyjętych w przyszłości, a także wszelkiego ewentualnego systemu podziału między państwa członkowskie.

(9)

Na 42. dorocznym posiedzeniu w 2018 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/42/2018/3 w sprawie wieloletniego planu zarządzania dotyczącego zrównoważonych połowów włokiem ukierunkowanych na czerwoną krewetkę głębinową (Aristaeomorpha foliacea) oraz bladoczerwoną krewetkę głębinową (Aristeus antennatus) w Morzu Lewantyńskim (podobszary geograficzne GFCM 24, 25, 26 i 27), które wprowadziło maksymalną liczbę statków rybackich. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(10)

Na 42. dorocznym posiedzeniu w 2018 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/42/2018/4 w sprawie wieloletniego planu zarządzania dotyczącego zrównoważonych połowów włokiem ukierunkowanych na czerwoną krewetkę głębinową (Aristaeomorpha foliacea) oraz bladoczerwoną krewetkę głębinową (Aristeus antennatus) w Morzu Jońskim (podobszary geograficzne GFCM 19, 20 i 21), które wprowadziło maksymalną liczbę statków rybackich. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(11)

Na 43. dorocznym posiedzeniu w 2019 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/43/2019/6 w sprawie środków zarządzania dotyczących zrównoważonych połowów włokiem ukierunkowanych na czerwoną krewetkę głębinową (Aristaeomorpha foliacea) oraz bladoczerwoną krewetkę głębinową (Aristeus antennatus) w Cieśninie Sycylijskiej (podobszary geograficzne GFCM 12, 13, 14, 15 i 16), które wprowadziło maksymalną liczbę statków rybackich. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(12)

Na 43. dorocznym posiedzeniu w 2019 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/43/2019/5 w sprawie wieloletniego planu zarządzania dotyczącego zrównoważonych połowów dennych w Morzu Adriatyckim (podobszary geograficzne GFCM 17 i 18), które wprowadziło system nakładu połowowego i pułap zdolności połowowej floty dla niektórych stad dennych. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(13)

Uwzględniając specyfikę floty słoweńskiej i jej marginalny wpływ na stada małych ryb pelagicznych i stada denne, należy zachować istniejące wzorce połowowe oraz zapewnić flocie słoweńskiej dostęp do określonej minimalnej ilości małych gatunków pelagicznych i minimalnej kWoty nakładu połowowego w odniesieniu do stad dennych.

(14)

Na 43. dorocznym posiedzeniu w 2019 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/43/2019/4 w sprawie planu zarządzania dotyczącego zrównoważonej eksploatacji korala czerwonego (Corallium rubrum) w Morzu Śródziemnym (podobszary geograficzne GFCM 1-27), które wprowadziło maksymalną liczbę upoważnień do połowów i limity odłowu w odniesieniu do korala czerwonego. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(15)

Na 43. dorocznym posiedzeniu w 2019 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/43/2019/2 w sprawie planu zarządzania dotyczącego zrównoważonej eksploatacji morlesza bogara (Pagellus bogaraveo) w Morzu Alborańskim (podobszary geograficzne GFCM 1-3), które wprowadziło limit połowowy i limit nakładu połowowego na podstawie średniego dozwolonego poziomu praktykowanego w okresie 2010-2015. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(16)

Na 43. dorocznym posiedzeniu w 2019 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/43/2019/1 w sprawie zestawu środków zarządzania w odniesieniu do stosowania zakotwiczonych urządzeń do sztucznej koncentracji ryb w połowach koryfeny (Coryphaena hippurus) w Morzu Śródziemnym (podobszary geograficzne GFCM 1-27), które wprowadziło maksymalną liczbę statków rybackich prowadzących ukierunkowane połowy koryfeny. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(17)

Na 43. dorocznym posiedzeniu w 2019 r. GFCM przyjęła zalecenie GFCM/43/2019/3 zmieniające zalecenie GFCM/41/2017/4 w sprawie wieloletniego planu zarządzania połowami turbota w Morzu Czarnym (podobszar geograficzny GFCM 29). W zaleceniu tym wprowadzono zaktualizowany regionalny całkowity dopuszczalny połów (TAC) i system przydziału kWot w odniesieniu do turbota oraz dalsze środki ochrony w odniesieniu do tego stada, w szczególności dwumiesięczny okres zamknięcia i ograniczenie dni połowowych do 180 dni w roku. Środki te należy wprowadzić do prawa Unii.

(18)

Zgodnie z opiniami naukowymi wydanymi przez GFCM, aby zapewnić zrównoważenie stada szprota w Morzu Czarnym, należy utrzymać obecny poziom śmiertelności połowowej. Należy zatem nadal ustalać kWotę autonomiczną w odniesieniu do tego stada.

(19)

Uprawnienia do połowów należy ustalać na podstawie dostępnych opinii naukowych, biorąc pod uwagę aspekty biologiczne i społeczno-ekonomiczne i zapewniając sprawiedliwe traktowanie poszczególnych sektorów rybołówstwa, a także z uwzględnieniem opinii przedstawianych przez zainteresowane strony w trakcie konsultacji.

(20)

W rozporządzeniu Rady (WE) nr 847/96 (5) wprowadzono dodatkowe warunki dotyczące corocznego zarządzania TAC, w tym, w art. 3 i 4 tego rozporządzenia, przepisy dotyczące elastyczności w odniesieniu do zasobów objętych TAC przezornościowymi i analitycznymi. Zgodnie z art. 2 tego rozporządzenia, ustalając TAC, Rada ma zadecydować, do których stad nie będą miały zastosowania art. 3 lub 4 tego rozporządzenia, w szczególności ze względu na biologiczny stan tych stad. Ostatnio w odniesieniu do wszystkich stad objętych obowiązkiem wyładunku na podstawie art. 15 ust. 9 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013 wprowadzono mechanizm elastyczności obejmującej kolejny rok. W związku z tym, w celu uniknięcia nadmiernej elastyczności, która zagroziłaby zasadzie racjonalnej i odpowiedzialnej eksploatacji żywych zasobów morza, utrudniłaby realizację celów WPRyb i pogorszyłaby biologiczny stan stad, należy określić, że art. 3 i 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96 mają zastosowanie do analitycznych TAC tylko w przypadku, gdy nie korzysta się z elastyczności obejmującej kolejny rok przewidzianej w art. 15 ust. 9 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013.

(21)

Korzystanie z określonych w niniejszym rozporządzeniu uprawnień do połowów dostępnych dla unijnych statków rybackich podlega rozporządzeniu Rady (WE) nr 1224/2009 (6), a w szczególności art. 33 i 34 tego rozporządzenia, dotyczącym zapisu połowów i nakładu połowowego oraz przekazywania danych dotyczących wyczerpania uprawnień do połowów. Niezbędne jest zatem określenie kodów, które mają być stosowane przez państwa członkowskie przy przesyłaniu Komisji danych dotyczących wyładunków stad podlegających niniejszemu rozporządzeniu.

(22)

Aby nie zakłócić działalności połowowej oraz zapewnić unijnym rybakom środki utrzymania, niniejsze rozporządzenie powinno być stosowane od dnia 1 stycznia 2021 r. W związku z pilnym charakterem niniejsze rozporządzenie powinno wejść w życie natychmiast po jego opublikowaniu.

(23)

Uprawnienia do połowów należy stosować w pełnej zgodności z mającym zastosowanie prawem Unii,

PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

TYTUŁ I

PRZEPISY OGÓLNE

Artykuł 1

Przedmiot

W niniejszym rozporządzeniu ustala się uprawnienia do połowów na 2021 r. mające zastosowanie na Morzu Śródziemnym i Morzu Czarnym w odniesieniu do niektórych stad ryb i grup stad ryb.

Artykuł 2

Zakres stosowania

1. Niniejsze rozporządzenie ma zastosowanie do unijnych statków rybackich eksploatujących następujące stada ryb:

a)

węgorz europejski (Anguilla anguilla), koral czerwony (Corallium rubrum) i koryfena (Coryphaena hippurus) w Morzu Śródziemnym zgodnie z definicją w art. 4 lit. b);

b)

bladoczerwona krewetka głębinowa (Aristeus antennatus), krewetka głębokowodna różowa (Parapenaeus longirostris), czerwona krewetka głębinowa (Aristaeomorpha foliacea), morszczuk europejski (Merluccius merluccius), homarzec (Nephrops norvegicus) i barwena (Mullus barbatus) w zachodniej części Morza Śródziemnego zgodnie z definicją w art. 4 lit. c);

c)

sardela europejska (Engraulis encrasicolus) i sardynka europejska (Sardina pilchardus) w Morzu Adriatyckim zgodnie z definicją w art. 4 lit. d);

d)

morszczuk europejski (Merluccius merluccius), homarzec (Nephrops norvegicus), sola (Solea solea), krewetka głębokowodna różowa (Parapenaeus longirostris) i barwena (Mullus barbatus) w Morzu Adriatyckim zgodnie z definicją w art. 4 lit. d);

e)

czerwona krewetka głębinowa (Aristaeomorpha foliacea) i bladoczerwona krewetka głębinowa (Aristeus antennatus) w Cieśninie Sycylijskiej zgodnie z definicją w art. 4 lit. e), w Morzu Jońskim zgodnie z definicją w art. 4 lit. f) oraz w Morzu Lewantyńskim zgodnie z definicją w art. 4 lit. g);

f)

morlesz bogar (Pagellus bogaraveo) w Morzu Alborańskim zgodnie z definicją w art. 4 lit. h);

g)

szprot (Sprattus sprattus) i turbot (Scophthalmus maximus) w Morzu Czarnym zgodnie z definicją w art. 4 lit. i).

2. Niniejsze rozporządzenie ma również zastosowanie do połowów rekreacyjnych, w przypadku gdy zostały one wyraźnie wskazane w odpowiednich przepisach.

Artykuł 3

Definicje

Do celów niniejszego rozporządzenia zastosowanie mają definicje zawarte w art. 4 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013. Ponadto stosuje się następujące definicje:

a)

"wody międzynarodowe" oznaczają wody niepodlegające suwerenności lub jurysdykcji jakiegokolwiek państwa;

b)

"połowy rekreacyjne" oznaczają niekomercyjną działalność połowową, w przypadku której morskie zasoby wodne są eksploatowane do celów rekreacji, turystyki lub sportu;

c)

"całkowity dopuszczalny połów" (TAC) oznacza:

(i)

w przypadku połowów podlegających wyłączeniu z obowiązku wyładunku, o którym mowa w art. 15 ust. 4-7 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013 - ilość ryb, którą można wyładować każdego roku z poszczególnych stad;

(ii)

w przypadku wszystkich pozostałych połowów - ilość ryb, którą można odłowić w ciągu roku z poszczególnych stad;

d)

"kwota" oznacza część TAC przydzieloną Unii lub państwu członkowskiemu;

e)

"unijna kWota autonomiczna" oznacza limit połowowy autonomicznie przydzielony unijnym statkom rybackim przy braku uzgodnionych TAC;

f)

"kwota analityczna" oznacza unijną kWotę autonomiczną, w odniesieniu do której dostępna jest ocena analityczna;

g)

"ocena analityczna" oznacza ilościową ocenę tendencji zachodzących w obrębie określonego stada, opartą na danych dotyczących biologii i eksploatacji stada, których jakość w świetle analizy naukowej okazała się wystarczająco wysoka, aby możliwe było wydanie opinii naukowej dotyczącej przyszłych połowów;

h)

"urządzenie do sztucznej koncentracji ryb" oznacza dowolne pływające na powierzchni wody urządzenie służące do wabienia ryb.

Artykuł 4

Obszary połowowe

Do celów niniejszego rozporządzenia stosuje się następujące definicje obszarów:

a)

"podobszary geograficzne GFCM" oznaczają obszary określone w załączniku I do rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1343/2011 (7);

b)

"Morze Śródziemne" oznacza wody w podobszarach geograficznych GFCM 1-27, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011;

c)

"zachodnia część Morza Śródziemnego" oznacza wody w podobszarach geograficznych GFCM 1, 2, 5, 6, 7, 8, 9, 10 i 11, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011;

d)

"Morze Adriatyckie" oznacza wody w podobszarach geograficznych GFCM 17 i 18, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011;

e)

"Cieśnina Sycylijska" oznacza wody w podobszarach geograficznych GFCM 12, 13, 14, 15 i 16, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011;

f)

"Morze Jońskie" oznacza wody w podobszarach geograficznych GFCM 19, 20 i 21, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011;

g)

"Morze Lewantyńskie" oznacza wody w podobszarach geograficznych GFCM 24, 25, 26 i 27, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011;

h)

"Morze Alborańskie" oznacza wody w podobszarach geograficznych GFCM 1-3, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011;

i)

"Morze Czarne" oznacza wody w podobszarze geograficznym GFCM 29, jak określono w załączniku I do rozporządzenia (UE) nr 1343/2011.

TYTUŁ II

UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW

ROZDZIAŁ I

Morze Śródziemne

Artykuł 5

Węgorz europejski

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na połowach węgorza europejskiego (Anguilla anguilla), mianowicie połowów ukierunkowanych, połowów przypadkowych i rekreacyjnych, we wszystkich wodach morskich Morza Śródziemnego, w tym wodach słodkich i przejściowych wodach słonawych, takich jak laguny i estuaria.

2. Unijnym statkom rybackim zabrania się połowów węgorza europejskiego w wodach Unii i wodach międzynarodowych Morza Śródziemnego w okresie obejmującym trzy kolejne miesiące, który zostanie ustalony przez każde państwo członkowskie. Okres zamknięcia połowów musi być spójny z celami w zakresie ochrony określonymi w rozporządzeniu (WE) nr 1100/2007, z krajowymi planami zarządzania oraz z czasowymi modelami migracji węgorza europejskiego w danym państwie członkowskim. Państwa członkowskie informują Komisję o tym ustalonym okresie nie później niż miesiąc przed wejściem w życie przedmiotowego zamknięcia, a w każdym przypadku nie później niż w dniu 31 stycznia 2021 r.

3. Państwa członkowskie nie przekraczają maksymalnego poziomu połowów lub nakładu połowowego węgorza europejskiego ustanowionego i realizowanego za pomocą krajowych planów zarządzania przyjętych zgodnie z art. 2 i 4 rozporządzenia 1100/2007.

Artykuł 6

Koral czerwony

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na odłowie korala czerwonego (Corallium rubrum), mianowicie do połowów ukierunkowanych i połowów rekreacyjnych w Morzu Śródziemnym.

2. W odniesieniu do połowów ukierunkowanych maksymalna liczba upoważnień do połowów i maksymalna ilość ze stad korala czerwonego odławiana przez unijne statki rybackie i w ramach unijnej działalności polegającej na odłowie nie przekracza poziomów określonych w załączniku I.

3. Unijnym statkom rybackim, które podlegają ust. 2, zabrania się przeładunku korala czerwonego na morzu.

4. W odniesieniu do połowów rekreacyjnych państwa członkowskie wprowadzają niezbędne środki zabraniające odłowu i zatrzymywania na statku, przeładunku lub wyładunku korala czerwonego.

Artykuł 7

Koryfena

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań komercyjnych unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej prowadzonej przy użyciu urządzeń do sztucznej koncentracji ryb w odniesieniu do połowów koryfeny (Coryphaena hippurus) w międzynarodowych wodach Morza Śródziemnego.

2. Maksymalną liczbę unijnych statków rybackich upoważnionych do połowów koryfeny określono w załączniku II.

ROZDZIAŁ II

Zachodnia część Morza Śródziemnego

Artykuł 8

Stada denne

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na połowach stad dennych, o których mowa w art. 1 ust. 2 rozporządzenia (UE) 2019/1022, w zachodniej części Morza Śródziemnego.

2. Maksymalny dopuszczalny nakład połowowy określono w załączniku III do niniejszego rozporządzenia. Państwa członkowskie zarządzają maksymalnym dopuszczalnym nakładem połowowym zgodnie z art. 9 rozporządzenia (UE) 2019/1022.

Artykuł 9

Przekazywanie danych

Państwa członkowskie rejestrują i przekazują Komisji dane dotyczące nakładu połowowego zgodnie z art. 10 rozporządzenia (UE) 2019/1022.

Przy przekazywaniu Komisji danych dotyczących nakładu połowowego zgodnie z niniejszym artykułem państwa członkowskie stosują kody grup nakładu połowowego określone w załączniku III.

ROZDZIAŁ III

Morze Adriatyckie

Artykuł 10

Stada małych ryb pelagicznych

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na połowach sardynki europejskiej (Sardina pilchardus) i sardeli europejskiej (Engraulis encrasicolus) w Morzu Adriatyckim.

2. Maksymalny poziom połowów nie przekracza poziomów określonych w załączniku IV.

3. Unijne statki rybackie prowadzące ukierunkowane połowy sardynki europejskiej i sardeli europejskiej w Morzu Adriatyckim nie mogą przekraczać 180 dni połowowych rocznie. W ramach tej łącznej liczby 180 dni połowowych podczas maksymalnie 144 dni połowowych można prowadzić ukierunkowane połowy sardynki europejskiej i podczas maksymalnie 144 dni połowowych można prowadzić ukierunkowane połowy sardeli europejskiej.

4. Maksymalną liczbę unijnych statków rybackich upoważnionych do połowów stad małych ryb pelagicznych określono w załączniku IV.

Artykuł 11

Stada denne

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na połowach morszczuka europejskiego (Merluccius merluccius), homarca (Nephrops norvegicus), soli (Solea solea), krewetki głębokowodnej różowej (Parapenaeus longirostris) i barweny (Mullus barbatus) w Morzu Adriatyckim.

2. Maksymalny dopuszczalny nakład połowowy i maksymalną zdolność połowową floty w odniesieniu do stad dennych objętych zakresem stosowania niniejszego artykułu określono w załączniku IV.

3. Państwa członkowskie zarządzają maksymalnym dopuszczalnym nakładem połowowym zgodnie z art. 26-35 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.

Artykuł 12

Przekazywanie danych

Państwa członkowskie, przedkładając Komisji na podstawie art. 33 i 34 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009 dane dotyczące wyładunków ilości złowionych ze stad, stosują kody stad określone w załączniku IV.

ROZDZIAŁ IV

Morze Jońskie, Morze Lewantyńskie i Cieśnina Sycylijska

Artykuł 13

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na połowach czerwonej krewetki głębinowej (Aristaeomorpha foliacea) i bladoczerwonej krewetki głębinowej (Aristeus antennatus) w Morzu Jońskim, Morzu Lewantyńskim i w Cieśninie Sycylijskiej.

2. Maksymalną liczbę trawlerów dennych upoważnionych do połowów stad dennych określono w załączniku V.

ROZDZIAŁ V

Morze Alborańskie

Artykuł 14

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do połowów komercyjnych prowadzonych taklami i wędami ręcznymi przez unijne statki rybackie poławiające morlesza bogara (Pagellus bogaraveo) w Morzu Alborańskim.

2. Maksymalny poziom połowów nie przekracza poziomów określonych w załączniku VI.

ROZDZIAŁ VI

Morze Czarne

Artykuł 15

Przydział uprawnień do połowów szprota

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na połowach szprota (Sprattus sprattus) w Morzu Czarnym.

2. Unijną kWotę autonomiczną szprota, jej podział między poszczególne państwa członkowskie oraz - w stosownych przypadkach - warunki, które są funkcjonalnie z nimi związane, określono w załączniku VII.

Artykuł 16

Przydział uprawnień do połowów turbota

1. Niniejszy artykuł ma zastosowanie do wszystkich działań unijnych statków rybackich i innej unijnej działalności połowowej polegającej na połowach turbota (Scophthalmus maximus) w Morzu Czarnym.

2. Wielkość TAC turbota mającą zastosowanie w wodach Unii na Morzu Czarnym oraz podział tego TAC między poszczególne państwa członkowskie i - w stosownych przypadkach - warunki, które są funkcjonalnie z nim związane, określono w załączniku VII.

Artykuł 17

Zarządzanie nakładem połowowym w odniesieniu do turbota

Unijne statki rybackie upoważnione do połowów turbota w ramach zakresu stosowania art. 16, niezależnie od ich całkowitej długości, nie mogą przekraczać 180 dni połowowych rocznie.

Artykuł 18

Okres zamknięcia połowów turbota

Unijnym statkom rybackim zabrania się prowadzenia jakiejkolwiek działalności połowowej, w tym przeładunku, zatrzymywania na statku, wyładunku i pierwszej sprzedaży turbota w wodach Unii na Morzu Czarnym w okresie od dnia 15 kWietnia do dnia 15 czerwca.

Artykuł 19

Przepisy szczególne dotyczące przydziału uprawnień do połowów na Morzu Czarnym

1. Określony w art. 15 i 16 niniejszego rozporządzenia podział uprawnień do połowów między poszczególne państwa członkowskie pozostaje bez uszczerbku dla:

a)

wymian dokonywanych na podstawie art. 16 ust. 8 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013;

b)

odliczeń i ponownych przydziałów dokonywanych na podstawie art. 37 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009; oraz

c)

odliczeń dokonywanych na podstawie art. 105 i 107 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.

2. Art. 3 i 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96 nie mają zastosowania, w przypadku gdy państwo członkowskie korzysta z elastyczności obejmującej kolejny rok przewidzianej w art. 15 ust. 9 rozporządzenia (UE) nr 1380/2013.

Artykuł 20

Przekazywanie danych

Państwa członkowskie, przedkładając Komisji na podstawie art. 33 i 34 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009 dane dotyczące wyładunków ilości złowionych w wodach Unii na Morzu Czarnym ze stad szprota i turbota, stosują kody stad określone w załączniku VII.

TYTUŁ III

PRZEPISY KOŃCOWE

Artykuł 21

Wejście w życie

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie następnego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.

Niniejsze rozporządzenie stosuje się od dnia 1 stycznia 2021 r.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich państwach członkowskich.

Sporządzono w Brukseli dnia 28 stycznia 2021 r.

W imieniu Rady

A.P. ZACARIAS

Przewodniczący


(1) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1380/2013 z dnia 11 grudnia 2013 r. w sprawie wspólnej polityki rybołówstwa, zmieniające rozporządzenia Rady (WE) nr 1954/2003 i (WE) nr 1224/2009 oraz uchylające rozporządzenia Rady (WE) nr 2371/2002 i (WE) nr 639/2004 oraz decyzję Rady 2004/585/WE (Dz.U. L 354 z 28.12.2013, s. 22).

(2) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1022 z dnia 20 czerwca 2019 r. ustanawiające plan wieloletni połowów eksploatujących stada denne w zachodniej części Morza Śródziemnego i zmieniające rozporządzenie (UE) nr 508/2014 (Dz.U. L 172 z 26.6.2019, s. 1).

(3) Rozporządzenie Rady (UE) 2019/2236 z dnia 16 grudnia 2019 r. ustalające uprawnienia do połowów na rok 2020 w odniesieniu do niektórych stad ryb i grup stad ryb w Morzu Czarnym (Dz.U. L 336 z 30.12.2019, s. 14).

(4) Rozporządzenie Rady (WE) nr 1100/2007 z dnia 18 września 2007 ustanawiające środki służące odbudowie zasobów węgorza europejskiego (Dz.U. L 248 z 22.9.2007, s. 17).

(5) Rozporządzenie Rady (WE) nr 847/96 z dnia 6 maja 1996 r. wprowadzające dodatkowe, ustalane z roku na rok, warunki zarządzania ogólnym dopuszczalnym połowem (TAC) i kWotami (Dz.U. L 115 z 9.5.1996, s. 3).

(6) Rozporządzenie Rady (WE) nr 1224/2009 z dnia 20 listopada 2009 r. ustanawiające unijny system kontroli w celu zapewnienia przestrzegania przepisów wspólnej polityki rybołówstwa, zmieniające rozporządzenia (WE) nr 847/96, (WE) nr 2371/2002, (WE) nr 811/2004, (WE) nr 768/2005, (WE) nr 2115/2005, (WE) nr 2166/2005, (WE) nr 388/2006, (WE) nr 509/2007, (WE) nr 676/2007, (WE) nr 1098/2007, (WE) nr 1300/2008, (WE) nr 1342/2008 i uchylające rozporządzenia (EWG) nr 2847/93, (WE) nr 1627/94 oraz (WE) nr 1966/2006 (Dz.U. L 343 z 22.12.2009, s. 1).

(7) Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1343/2011 z dnia 13 grudnia 2011 r. w sprawie niektórych przepisów dotyczących połowów na obszarze objętym porozumieniem GFCM (Generalnej Komisji Rybołówstwa Morza Śródziemnego) oraz zmiany rozporządzenia Rady (WE) nr 1967/2006 w sprawie środków zarządzania zrównoważoną eksploatacją zasobów rybołówstwa Morza Śródziemnego (Dz.U. L 347 z 30.12.2011, s. 44).


ZAŁĄCZNIK I

UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW DLA UNIJNYCH STATKÓW RYBACKICH W KONTEKŚCIE WIELOLETNIEGO PLANU ZARZĄDZANIA POŁOWAMI KORALA CZERWONEGO W MORZU ŚRÓDZIEMNYM PRZYJĘTEGO PRZEZ GFCM

W tabelach w niniejszym załączniku określa się maksymalną liczbę upoważnień do połowów i maksymalny poziom odłowów korala czerwonego w Morzu Śródziemnym.

Odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do podobszarów geograficznych GFCM.

Do celów niniejszego załącznika podaje się poniższą tabelę porównawczą nazw łacińskich i nazw zwyczajowych:

Nazwa systematycznia

Kod alfa-3

Nazwa zwyczajowa

Corallium rubrum

COL

koral czerwony


Tabela 1

Maksymalna liczba upoważnień do połowów (1)

Państwo członkowskie

koral czerwony

COL

Grecja

12

Hiszpania

0 (*1)

Francja

32

Chorwacja

28

Włochy

40


Tabela 2

Maksymalny poziom odłowionych ilości wyrażony w tonach masy w relacji pełnej

Gatunek:

koral czerwony

Corallium rubrum

Obszar:

Wody Unii w Morzu Śródziemnym - podobszary geograficzne 1-27

COL/GF1-27

Grecja

1,844

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Hiszpania

0

(*2)

Francja

1,400

Chorwacja

1,226

Włochy

1,378

Unia

5,848

TAC

Nie dotyczy/nieuzgodnione


(1) Reprezentująca liczbę statków lub nurków lub parę składającą się z jednego nurka i jednego statku, upoważnionych do odławiania korala czerwonego.

(*1) Zgodnie z czasowym zakazem połowów korala czerwonego wprowadzonym na wodach hiszpańskich.

(*2) Zgodnie z czasowym zakazem połowów korala czerwonego wprowadzonym na wodach hiszpańskich.


ZAŁĄCZNIK II

NAKŁAD POŁOWOWY DLA UNIJNYCH STATKÓW RYBACKICH W KONTEKŚCIE ZARZĄDZANIA KORYFENĄ W MORZU ŚRÓDZIEMNYM

W tabeli w niniejszym załączniku określa się maksymalną liczbę unijnych statków rybackich upoważnionych do połowów koryfeny na wodach międzynarodowych Morza Śródziemnego.

Odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do wód międzynarodowych Morza Śródziemnego.

Do celów niniejszego załącznika podaje się poniższą tabelę porównawczą nazw łacińskich i nazw zwyczajowych:

Nazwa systematyczna

Kod alfa-3

Nazwa zwyczajowa

Coryphaena hippurus

DOL

Koryfena

Maksymalna liczba upoważnień do połowów dla statków prowadzących działalność na wodach międzynarodowych

Państwo członkowskie

Koryfena

DOL

Włochy

797

Malta

130


ZAŁĄCZNIK III

NAKŁAD POŁOWOWY DLA UNIJNYCH STATKÓW RYBACKICH W KONTEKŚCIE ZARZĄDZANIA STADAMI DENNYMI W ZACHODNIEJ CZĘŚCI MORZA ŚRÓDZIEMNEGO

W tabelach w niniejszym załączniku określa się maksymalny dopuszczalny nakład połowowy (w dniach połowowych) w podziale na grupy stad, zgodnie z definicją zawartą w art. 1 rozporządzenia (UE) 2019/1022, oraz całkowitą długość statków w odniesieniu do wszystkich rodzajów włoków (*1) do połowów stad dennych w zachodniej części Morza Śródziemnego.

Wszystkie maksymalne dopuszczalne nakłady połowowe określone w niniejszym załączniku podlegają przepisom określonym w rozporządzeniu (UE) 2019/1022 oraz w art. 26-35 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.

Odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do podobszarów geograficznych GFCM.

Do celów niniejszego załącznika podaje się poniższą tabelę porównawczą nazw łacińskich i nazw zwyczajowych:

Nazwa systematyczna

Kod alfa-3

Nazwa zwyczajowa

Aristaeomorpha foliacea

ARS

Czerwona krewetka głębinowa

Aristeus antennatus

ARA

Bladoczerwona krewetka głębinowa

Merluccius merluccius

HKE

Morszczuk europejski

Mullus barbatus

MUT

Barwena

Nephrops norvegicus

NEP

Homarzec

Parapenaeus longirostris

DPS

Krewetka głębokowodna różowa

Maksymalny dopuszczalny nakład połowowy w dniach połowowych

a)

Morze Alborańskie, Baleary, północna Hiszpania i Zatoka Lwia (podobszary geograficzne 1-2-5-6-7)

Grupa stad

Długość całkowita statków

Hiszpania

Francja

Włochy

Kod grupy nakładu połowowego

Barwena w podobszarach geograficznych 1, 5, 6 i 7; Morszczuk europejski w podobszarach geograficznych 1, 5, 6 i 7; Krewetka głębokowodna różowa w podobszarach geograficznych 1, 5 i 6; Homarzec w podobszarach geograficznych 5 i 6.

< 12 m

2 072

0

0

EFF1/MED1_TR1

? 12 m i < 18 m

22 260

0

0

EFF1/MED1_TR2

? 18 m i < 24 m

41 766

4 715

0

EFF1/MED1_TR3

? 24 m

14 710

5 737

0

EFF1/MED1_TR4

Grupa stad

Długość całkowita statków

Hiszpania

Francja

Włochy

Kod grupy nakładu połowowego

Bladoczerwona krewetka głębinowa w podobszarach geograficznych 1, 5, 6 i 7.

< 12 m

0

0

0

EFF2/MED1_TR1

? 12 m i < 18 m

1 044

0

0

EFF2/MED1_TR2

? 18 m i < 24 m

10 574

0

0

EFF2/MED1_TR3

? 24 m

8 488

0

0

EFF2/MED1_TR4

b)

Korsyka, Morze Liguryjskie, Morze Tyrreńskie i Sardynia (podobszary geograficzne 8-9-10-11)

Grupa stad

Długość całkowita statków

Hiszpania

Francja

Włochy

Kod grupy nakładu połowowego

Barwena w podobszarach geograficznych 9, 10 i 11; Morszczuk europejski w podobszarach geograficznych 9, 10 i 11; Krewetka głębokowodna różowa w podobszarach geograficznych 9, 10 i 11; Homarzec w podobszarach geograficznych 9 i 10.

< 12 m

0

191

2 824

EFF1/MED2_TR1

? 12 m i < 18 m

0

764

42 487

EFF1/MED2_TR2

? 18 m i < 24 m

0

191

28 572

EFF1/MED2_TR3

? 24 m

0

191

3 813

EFF1/MED2_TR4

Grupa stad

Długość całkowita statków

Hiszpania

Francja

Włochy

Kod grupy nakładu połowowego

Czerwona krewetka głębinowa w podobszarach geograficznych 9, 10 i 11.

< 12 m

0

0

467

EFF2/MED2_TR1

? 12 m i < 18 m

0

0

3 447

EFF2/MED2_TR2

? 18 m i < 24 m

0

0

2 776

EFF2/MED2_TR3

? 24 m

0

0

371

EFF2/MED2_TR4


(*1) TBB, OTB, PTB, TBN, TBS, TB, OTM, PTM, TMS, TM, OTT, OT, PT, TX, OTP, TSP.


ZAŁĄCZNIK IV

UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW W MORZU ADRIATYCKIM DLA UNIJNYCH STATKÓW RYBACKICH

W tabelach w niniejszym załączniku określa się uprawnienia do połowów w podziale na stada lub grupy nakładu połowowego dla statków oraz - w stosownych przypadkach - warunki, które są funkcjonalnie z nimi związane, a także maksymalną liczbę unijnych statków rybackich upoważnionych do połowów małych ryb pelagicznych.

Wszystkie uprawnienia do połowów określone w niniejszym załączniku podlegają przepisom określonym w art. 26-35 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.

Odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do podobszarów geograficznych GFCM.

Do celów niniejszego załącznika podaje się poniższą tabelę porównawczą nazw łacińskich i nazw zwyczajowych:

Nazwa systematyczna

Kod alfa-3

Nazwa zwyczajowa

Engraulis encrasicolus

ANE

Sardela europejska

Merluccius merluccius

HKE

Morszczuk europejski

Mullus barbatus

MUT

Barwena

Nephrops norvegicus

NEP

Homarzec

Parapenaeus longirostris

DPS

Krewetka głębokowodna różowa

Sardina pilchardus

PIL

Sardynka europejska

Solea solea

SOL

Sola

1.

Stada małych ryb pelagicznych - podobszary geograficzne 17 i 18

Maksymalny poziom połowów wyrażony w tonach masy w relacji pełnej

Gatunek:

Stada małych ryb pelagicznych (sardela europejska i sardynka europejska)

Engraulis encrasicolus i Sardina pilchardus

Obszar:

Wody Unii i wody międzynarodowe podobszarów geograficznych GFCM 17 i 18

(SP1/GF1718)

Union

96 625

(1) (2)

Maksymalny poziom połowów

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96

TAC

Nie dotyczy

Maksymalna zdolność połowowa floty trawlerów i sejnerów prowadzących aktywne połowy małych ryb pelagicznych

Państwo członkowskie

Narzędzie połowowe

Liczba statków

kW

GT

Chorwacja

PS

249

77 145,52

18 537,72

Włochy

PTM-OTM-PS

685

134 556,7

25 852

Słowenia (*1)

PS

4

433,7

38,5

2.

Stada denne - podobszary geograficzne 17 i 18

Maksymalny dopuszczalny nakład połowowy (w dniach połowowych) w podziale na rodzaje włoków do połowów stad dennych w podobszarach geograficznych 17 i 18 (Morze Adriatyckie).

Rodzaj narzędzia

Stada

Państwo członkowskie

Nakład połowowy (dni połowowe)

Rok 2021

Kod grupy nakładu połowowego

Włoki (OTB)

Morszczuk europejski, krewetka głębokowodna różowa, homarzec, barwena

Chorwacja,

GSAs 17-18

38 148

EFF/MED3_OTB

Włochy,

GSAs 17-18

98 898

EFF/MED3_OTB

Słowenia,

GSA 17

(*2)

EFF/MED3_OTB

Włoki rozprzowe (TBB)

Sola

Włochy,

GSA 17

7 910

EFF/MED3_TBB

Maksymalna zdolność połowowa floty trawlerów dennych i statków poławiających włokami rozprzowymi upoważnionych do połowów stad dennych

Państwo członkowskie

Narzędzie połowowe

Liczba statków

kW

GT

Chorwacja

OTB

495

79 867,99

13 267,99

Włochy

OTB-TBB

1 363

260 618,37

47 148

Słowenia (*3)

OTB

11

1 813,00

168,67


(1) Jeżeli chodzi o Słowenię, wielkości opierają się na poziomie połowów dokonanych w 2014 r. aż do ilości, która nie powinna przekraczać 300 ton.

(2) Ograniczone do Chorwacji, Włoch i Słowenii.

(*1) Przepis zawarty w pkt 15 zalecenia GFCM/42/2018/8 nie ma zastosowania do flot krajowych posiadających mniej niż dziesięć sejnerów lub trawlerów do połowów pelagicznych aktywnie poławiających stada małych ryb pelagicznych. W takim przypadku zdolność połowowa aktywnej floty może wzrosnąć o nie więcej niż 50 % pod względem liczby statków oraz ton brutto (GT) lub ton rejestrowanych brutto (GRT) i kW.

(*2) Statki rybackie pływające pod banderą Słowenii, prowadzące działalność przy użyciu narzędzia OTB w podobszarze geograficznym 17 nie przekraczają limitu nakładu wynoszącego 3 000 dni połowowych rocznie.

(*3) Przepisy zawarte w pkt 9 lit. c) zalecenia GFCM/43/2019/5 nie mają zastosowania do flot krajowych działających przy użyciu OTB i prowadzących połowy przez mniej niż 1000 dni w okresie odniesienia, o którym mowa w pkt 9 lit. c). Zdolność połowowa aktywnej floty działającej przy użyciu OTB nie może wzrosnąć o więcej niż 50 % względem okresu odniesienia.


ZAŁĄCZNIK V

UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW W MORZU JOŃSKIM, MORZU LEWANTYŃSKIM I CIEŚNINIE SYCYLIJSKIEJ DLA UNIJNYCH STATKÓW RYBACKICH

W tabelach w niniejszym załączniku określa się maksymalną liczbę unijnych statków rybackich upoważnionych do połowów stad dennych w Morzu Jońskim, Morzu Lewantyńskim i Cieśninie Sycylijskiej.

Odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do podobszarów geograficznych GFCM.

Do celów niniejszego załącznika podaje się poniższą tabelę porównawczą nazw łacińskich i nazw zwyczajowych:

Nazwa systematyczna

Kod alfa-3

Nazwa zwyczajowa

Aristaeomorpha foliacea

ARS

Czerwona krewetka głębinowa

Aristeus antennatus

ARA

Bladoczerwona krewetka głębinowa

a)

Maksymalna liczba trawlerów dennych upoważnionych do połowów na Morzu Jońskim (podobszary geograficzne 19-20-21)

Państwo członkowskie

Czerwona krewetka głębinowa w wodach Unii w podobszarach geograficznych 19, 20 i 21

Bladoczerwona krewetka głębinowa w wodach Unii w podobszarach geograficznych 19, 20 i 21

Grecja

263

263

Włochy

410

410

Malta

15

15

b)

Maksymalna liczba trawlerów dennych upoważnionych do połowów na Morzu Lewantyńskim (podobszary geograficzne 24-25-26-27)

Państwo członkowskie

Czerwona krewetka głębinowa w wodach Unii w podobszarach geograficznych 24-25-26-27

Bladoczerwona krewetka głębinowa w wodach Unii w podobszarach geograficznych 24-25-26-27

Włochy

80

80

Cypr

6

6

c)

Maksymalna liczba trawlerów dennych upoważnionych do połowów w Cieśninie Sycylijskiej (podobszary geograficzne 12-13-14-15-16)

Państwo członkowskie

Czerwona krewetka głębinowa w wodach Unii w podobszarach geograficznych 12-13-14-15-16

Bladoczerwona krewetka głębinowa w wodach Unii w podobszarach geograficznych 12-13-14-15-16

Hiszpania

2

2

Włochy

320

320

Cypr

1

1

Malta

15

15


ZAŁĄCZNIK VI

UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW W MORZU ALBORAŃSKIM DLA UNIJNYCH STATKÓW RYBACKICH

Maksymalny poziom połowów prowadzonych przy użyciu takli i węd ręcznych wyrażony w tonach masy w relacji pełnej

Gatunek:

Morlesz bogar

Pagellus bogaraveo

Obszar:

Wody Unii w Morzu Alborańskim - podobszary geograficzne 1-3

SBR/GF1-3

Hiszpania

225

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Unia

225

TAC

Nie dotyczy/nieuzgodnione


ZAŁĄCZNIK VII

UPRAWNIENIA DO POŁOWÓW W MORZU CZARNYM DLA UNIJNYCH STATKÓW RYBACKICH

W tabelach w niniejszym załączniku określa się TAC i kWoty wyrażone w tonach masy w relacji pełnej w podziale na stada oraz, w stosownych przypadkach, warunki, które są funkcjonalnie z nimi związane.

Wszystkie uprawnienia do połowów określone w niniejszym załączniku podlegają przepisom określonym w art. 26-35 rozporządzenia (WE) nr 1224/2009.

Odniesienia do obszarów połowowych oznaczają odniesienia do podobszarów geograficznych GFCM.

Do celów niniejszego załącznika podaje się poniższą tabelę porównawczą nazw łacińskich i nazw zwyczajowych:

Nazwa systematyczna

Kod alfa-3

Nazwa zwyczajowa

Sprattus sprattus

SPR

Szprot

Scophthalmus maximus

TUR

Turbot


Gatunek:

Szprot

Sprattus sprattus

Obszar:

Wody Unii w Morzu Czarnym - podobszar geograficzny 29

(SPR/F3742C)

Bułgaria

8 032,50

Kwota analityczna

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Rumunia

3 442,50

Unia

11 475

TAC

Nie dotyczy/nieuzgodnione


Gatunek:

Turbot

Scophthalmus maximus

Obszar:

Wody Unii w Morzu Czarnym - podobszar geograficzny 29

(TUR/F3742C)

Bułgaria

75

TAC analityczny

Nie stosuje się art. 3 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Nie stosuje się art. 4 rozporządzenia (WE) nr 847/96

Rumunia

75

Unia

150

(*1)

TAC

857


(*1) Nie zezwala się na działalność połowową, w tym na przeładunek, zatrzymywanie na statku, wyładunek i pierwszą sprzedaż w okresie od dnia 15 kWietnia do dnia 15 czerwca 2021 r.


* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00