Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
idź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
description

Akt prawny

Akt prawny
obowiązujący
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2000 nr 80 str. 7
Wersja aktualna
Dziennik Urzędowy Unii Europejskiej, L rok 2000 nr 80 str. 7
Wersja aktualna
Akt prawny
obowiązujący
ZAMKNIJ close

Alerty

ROZPORZĄDZENIE RADY (WE) NR 657/2000

z dnia 27 marca 2000 r.

w sprawie bliższego dialogu z sektorem rybołówstwa i innymi grupami, na które ma wpływ wspólna polityka rybołówstwa

RADA WSPÓLNOTY EUROPEJSKIEJ,

uwzględniając Traktat ustanawiający Wspólnotę Europejską, w szczególności jego art. 37,

uwzględniają wniosek Komisji,

uwzględniając opinię Parlamentu Europejskiego,

a także mając na uwadze, co następuje:

(1) W celu zapewnienia przedstawicielom przemysłu produktów rybołówstwa i akwakultury oraz innym zainteresowanym grupom możliwości odgrywania większej roli w projektowaniu, planowaniu i wykonywaniu wspólnej polityki rybołówstwa (CFP), konieczne jest stworzenie bliższego dialogu z tymi grupami i zapewnienie większej przejrzystości w procesie podejmowania decyzji, w szczególności na etapach przygotowawczych.

(2) W związku z zadaniami Komitetu Doradczego ds. Rybołówstwa i Akwakultury (ACFA), uaktualnionymi decyzją Komisji 1999/478/WE(1), osiągnięcie celów związanych z bliższym dialogiem i zapewnieniem przejrzystości zostałoby ułatwione poprzez wprowadzenie nowych środków poprawy organizacji spotkań ACFA, z jednej strony oraz porozumiewanie się z ugrupowaniami zainteresowanymi informacjami dotyczącymi przedmiotowych zagadnień i osiąganych efektów, z drugiej strony.

(3) W tym celu powinno się udzielać pomocy europejskim organizacjom handlowym w przygotowywaniu spotkań ACFA dla inspirowania wnikliwych badań zagadnień podejmowanych w ramach wspólnej polityki rybołówstwa (CFP) i w świetle skutków wywieranych przez stosowane środki, popierając inicjatywy ze strony przemysłu oraz dla poszukiwania, jeżeli jest to możliwe, płaszczyzny dla wypracowywania wspólnego stanowiska w sprawie wniosków projektowanych przez Komisję.

(4) W celu poprawienia okoliczności, w jakich podejmowane są decyzje, przemysł powinien być na wczesnym etapie informowany o planowanych inicjatywach, a zainteresowanym grupom należy wyjaśniać cele i szczegóły różnych środków podejmowanych w ramach wspólnej polityki rybołówstwa,


PRZYJMUJE NINIEJSZE ROZPORZĄDZENIE:

Artykuł 1

Przy zachowaniu warunków ustanowionych w Załączniku, Komisja ponosi koszty:

— organizowania spotkań europejskich organizacji handlowych, mających na celu przygotowywania posiedzeń Komitetu Doradczego ds. Rybołówstwa i Akwakultury,

— wyjaśniania celów, a także środków odnoszących się do wspólnej polityki rybołówstwa, w szczególności wniosków Komisji, oraz rozpowszechniania istotnych informacji na te tematy w przemyśle rybackim i w zainteresowanych grupach, utrzymywania systematycznych kontaktów z organizacjami i zainteresowanymi grupami.

Może on również finansować spotkania ekspertów organizowane przez Komisję dla wsparcia działań, określonych w akapicie pierwszym tiret drugie.

Artykuł 2

Komisja może dokonywać wszelkich weryfikacji uznanych za niezbędne dla zapewnienia zgodności z warunkami i z wykonywaniem zadań określonych w niniejszym rozporządzeniu dla europejskich organizacji handlowych, które pomagają przedstawicielom wyznaczonym w tym celu przez Komisję.

Artykuł 3

Niniejsze rozporządzenie wchodzi w życie siódmego dnia po jego opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Wspólnot Europejskich.

Niniejsze rozporządzenie wiąże w całości i jest bezpośrednio stosowane we wszystkich Państwach Członkowskich.


Sporządzono w Brukseli, dnia 27 marca 2000 r.

W imieniu Rady
F. GOMES
Przewodniczący



(1) Dz.U. L 187 z 20.7.1999, str. 70.

ZAŁĄCZNIK

Koszty ponoszone przez europejskie organizacje handlowe przy aranżowaniu spotkań przygotowawczych posiedzeń Komitetu Doradczego ds. Rybołówstwa i Akwakultury (ACFA)

Do refundacji kwalifikować się będą koszty zakwaterowania i podróży członków europejskich organizacji handlowych, konieczne dla odbycia podróży w celu przygotowania posiedzeń ACFA.

Nie kwalifikują się koszty spotkań europejskich organizacji handlowych niezwiązane z posiedzeniami ACFA i koszty inne niż te wskazane w akapicie pierwszym.

Każdego roku, w ramach korzystania z udostępnionych środków finansowych oraz proporcjonalnie do reprezentacji w ramach plenarnego Komitetu ACFA, każdej organizacji handlowej będącej członkiem plenum ACFA będą przyznawane prawa ciągnienia, w ramach porozumienia finansowego z Komisją.

Prawa ciągnienia i przeciętny koszt podróży członka organizacji handlowej (w przybliżeniu 750 EUR w 1998 r.) będą ustalały ilość podróży, za które każda organizacja będzie finansowo odpowiedzialna w związku z przygotowaniami do posiedzeń, przy czym najwyżej 20% kwoty prawa ciągnienia będzie zatrzymywane w formie stawki ryczałtowej przez każdą z organizacji dla pokrycia swych kosztów organizacyjnych i administracyjnych bezpośrednio związanych z organizowaniem spotkań przygotowawczych.

Porozumiewanie się z zainteresowanymi grupami

Działania w tym zakresie, podejmowane z inicjatywy Komisji, będą obejmowały:

— wytwarzanie i rozpowszechnianie materiałów dokumentacyjnych przystosowanych do szczególnych potrzeb zainteresowanych grup (materiały drukowane, audiowizualne i elektroniczne), w oparciu głównie o badania przeprowadzane między tymi ugrupowaniami;

— zapewnienie bardzo szerokiego dostępu do danych i materiałów wyjaśniających, dotyczących w szczególności wniosków Komisji, poprzez rozwinięcie strony internetowej, przygotowywanie i zamieszczanie na niej systematycznych publikacji, jak również poprzez organizowanie seminariów informacyjnych i szkoleniowych dla środowisk opiniotwórczych.

Środki określone w tiret pierwszym i drugim będą realizowane przez wykonawców zewnętrznych, wyłanianych w drodze zaproszenia do składania ofert.


* Autentyczne są wyłącznie dokumenty UE opublikowane w formacie PDF w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej.
Treść przypisu ZAMKNIJ close
Treść przypisu ZAMKNIJ close
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00