Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Porada

Data publikacji: 2022-09-19

Poradnia podatkowa

  • Czy przy sprzedaży gruntu o przeznaczeniu dopuszczalnym pod zabudowę ma zastosowanie zwolnienie z VAT
  • Jakie oznaczenia w pliku JPK_VAT dotyczą krajowej sprzedaży wysyłkowej
  • Czy zakup odzieży na motocykl daje prawo do odliczenia podatku naliczonego
  • Jaka stawka ryczałtu jest właściwa dla przychodów ze szkoleń dla lekarzy
  • Czy trzeba korygować PIT-11 oraz PIT-4R, gdy pracownik musi zwrócić nienależnie pobrany zasiłek chorobowy

Spółka zamierza sprzedać działkę objętą miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Z planu tego wynika, że podstawowe przeznaczenie działki to tereny rolnicze, jednak przeznaczeniem dopuszczalnym jest m.in. lokalizowanie budynków gospodarczych, inwentarskich, garażowych i budowli rolniczych. Czy w tej sytuacji sprzedając działkę, spółka może zastosować zwolnienie z VAT?

Na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy o VAT zwolniona z VAT jest dostawa terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane. Z kolei art. 2 pkt 33 ustawy o VAT stanowi, że ilekroć w ustawie tej mowa jest o terenach budowlanych, rozumie się przez to grunty przeznaczone pod zabudowę zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, a w przypadku braku takiego planu - zgodnie z decyzją o warunkach zabudowy ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00