Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Artykuł aktualny
na dzień 26-06-2022
Artykuł aktualny
na dzień 26-06-2022
Data publikacji: 2022-06-15

Nowe zasady dokonywania potrąceń w razie obniżenia wynagrodzenia z powodu COVID-19

Z wyższej kwoty wolnej od potrąceń będzie mógł skorzystać pracownik, którego wynagrodzenie z powodu COVID-19 zostało obniżone o co najmniej 25%. Utrata dochodu przez członka rodziny pracownika nie będzie już uprawniała do stosowania podwyższonej kwoty wolnej od potrąceń z wynagrodzenia za pracę.

8 czerwca 2022 r. Sejm uchwalił ustawę o zmianie niektórych ustaw w celu automatyzacji załatwiania niektórych spraw przez Krajową Administrację Skarbową. Nowelizuje ona m.in. art. 52 ustawy z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2. Przepis ten dotyczy zasad dokonywania potrąceń z wynagrodzenia pracowników dotkniętych skutkami działań podjętych na terytorium Polski przez służby sanitarno-epidemiologiczne, służących zapobieganiu zakażeniem COVID-19.

Kwoty wolne od potrąceń w okresie pandemii COVID-19

Od 15 maja 2020 r. obowiązuje art. 52 ustawy z 14 maja 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie działań osłonowych w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (dalej: Tarcza Antykryzysowa 3.0). Określa on, że jeżeli z powodu działań podjętych na terytorium Polski, służących zapobieganiu zarażaniem wirusem SARS-CoV-2, pracownikowi zostało obniżone wynagrodzenie, bądź członek rodziny pracownika utracił źródło dochodu, ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00