Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Fuzja Orlenu i Lotosu umożliwi stabilny rozwój

Silny podmiot, który powstanie w Polsce po połączeniu grup PKN Orlen, Lotos, a w kolejnym etapie również PGNiG to szansa na wzrost nakładów inwestycyjnych oraz zwiększenie niezależności energetycznej całej Europy Środkowo-Wschodniej – ocenili uczestnicy debaty „Budowa koncernu multienergetycznego szansą rozwoju w Europie Centralnej, Polsce i na Pomorzu” podczas Forum Wizja Rozwoju w Gdyni.

Komisja Europejska wyraziła zgodę na fuzję Orlenu z Lotosem, akceptując zarówno środki zaradcze, jak i partnerów do ich realizacji. O decyzji Brukseli poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Budowa koncernu multienergetycznego była też jednym z tematów debaty podczas Forum Wizja Rozwoju 2022 w Gdyni.

- Decyzja Komisji Europejskiej ma dwa wymiary. KE jest organem antymonopolowym w tym postępowaniu i potwierdziła najważniejszą kwestię: otóż zaproponowane przez Orlen i Lotos rozwiązania oraz partnerzy stanowią gwarancję dla rynku, że będzie on funkcjonował w wymiarze konkurencyjnym - ocenił Krzysztof Nowicki, wiceprezes zarządu ds. fuzji i przejęć w Grupie Lotos.

Wskazał też, że Saudi ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00